560

560

KONFOR VE ETKİN PERFORMANS

 

ŞIK VE FONKSİYONEL MEKANLAR

 

KULLANIŞLI TASARIM VE GÜVENLİ GÜVERTE

560: SANATSAL MİSAFİRPERVERLİK

Lagoon 560 mimarlık firması VPLP, dünyaca ünlü yetenekleri ve tasarım danışmanları Nauta ile birleşerek konfor, ergonomi ve stil açısından Lagoon'a güçlü bir liderlik verdi. 5 tam bağımsız kabin, iskele gövdede veya solonda ada mutfak eşsiz bir düzen imkanı sunuyor. Misafirperver seyir için tasarlanmış Lagoon 560, kaptan için teknede kendi özel bölümüne sahip ideal bir tasarım sunuyor.

 

Lagoon 560 from Lagoon catamarans video on Vimeo.

ÜST GÜVERTE

- Flybridge’de merdivenle erişilebilen gerçek bir üst güverte salonu bulunuyor (kapatılabilir merdiven aracılığıyla erişim). Dümen mahalli mükemmel görüş sağlıyor ve arka tarafta güneşlenmek için muhteşem bir alan bulunmaktadır.

- Kokpit ve mutfak tamamen güneşten korunuyor (merkez mutfak versiyonu), salon ve harita masasıyla aynı seviyede. Büyük sürgülü cam kapı ile erişim sağlanır.

- Büyük ve pratik ön güvertede kokpit

- Arka platformlar özel olarak güvenli biniş için tasarlanmış

PERFORMANS

“25 knot kuvvetli rüzgarda tam yelkenler ile GPS sürati 8.5 ile 9.2 arasında değişiyordu. Ertesi sabah hafif rüzgarda bütün yelken alanını kullanabildik (280 m2!) 560 3 knotlık hafif rüzgarda bile harika yelken yapıyordu”
Multicoques Magazine, FR / Multihulls World, UK - February 2011

 

“9 ila 12 knot bir esinti 30.3 ton deplasmana rağmen, bize tasarımcıların çalışmalarının kalitesini tam olarak anlayabilmek için izin verdi. Tekne, istikrarlı ilerliyor, manevra yaparken çevik ve hızlı bir şekilde her tramoladan sonra hız aldı.”
Yacht & Sail, IT – November 2010

ALT GÜVERTE

Nauta Design sağladığı rahat ve konforlu düzenlemelerle 4 veya 5 kabinli geniş seçenekler sunar.
Kokpite, owner kabin (sancak tarafı) ve misafir kabininden (iskele tarafı) doğrudan erişilebilir.
Owner kabinde ofis, ayrı bir tuvalet ve kabinden doğrudan kokpite erişimi vardır.
Misafir kabinleri ayrı duş ve tuvaletlere sahiptir.
Merkezi mutfak “salonda" versiyonunda; salon asansör mekanizması üzerinde bir TV, lounge alanı ve bir eşya koyma birimi ile "L” şeklinde mutfak olarak tasarlanmıştır.

4-kabin versiyonunda mutfaktan kokpite doğrudan erişim sağlanıyor ve mürettebat için gerçek bir özel alan oluşturuyor. Mutfak yanındaki kabinde bulunan iki ranza ile iskele gövdede rahat bir kabin mevcut. Salon mutfak tarafından işgal edilmediği için büyük bir alan sağlıyor.

Harita masası ileriye dönük ve elektronikler için katlanabilir kontrol panosu ile birlikte geliyor. Lagoon 560 elektronik kontrol istasyonu basit, kullanıcı dostu ve verimli.

Geniş gövde camları kabinlerde olağanüstü doğal aydınlatma sağlıyor.

Salonda ve kabinlerde dolaylı aydınlatma etkili ama rahatsızlık vermeyen bir aydınlatma sağlıyor.

Motor bölmeleri yaşam alanından tamamen ayrı ve ses yalıtımlıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Mimari Tasarım
VPLP Design
Dış Mekan Tasarımı
Patrick Le Quément
İç Mekan Tasarımı
Nauta Design
DOKÜMANLAR