r’Ose Transat
2019/03/25

r’Ose Transat

Lagoon, son derece renkli bir macera için r’Ose Transat projesini destekliyor!

Bu proje meme kanseri geçiren kadınları bir araya getiriyor. Amacı, yelkenle kendilerini güvende hissetmelerine ve öz güvenlerini kazanmalarına yardımcı olmak! Lagoon ve tekne kiralama firması Star Voyage, Atlantik geçiş maceralarında onlara destek olabilmek adına bir araya geldi.

Sadece kadınlardan oluşan mürettebat, Kasım 2019’da Atlantik’i Kanarya adaları ve Martinik arasından geçmeye başlayacak. Mürettebat meme kanseri remisyonunda altı kadın, bir doktor ve bir kaptandan oluşuyor. Ekip, harika bir macera için 46 ile seyre çıkacak. Bu seyir aynı zamanda yelken seyri yapması için kadınları teşvik etmeyi de amaçlıyor. Projenin mimarı; yazar Elisabeth Thorens-Gaud da seyirde teknede olacak ve bu maceranın seyir defterini tutacak. Seyir notları 2020 yılında Ulusal Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’nda Favre yayın evi tarafından yayımlanacak.

R’Ose Transat projesi ayrıca meme kanseri araştırmaları için fon sağlamaya devam edilmesi konusunda kamu ve kamu kuruluşlarının farkındalığını artıracak. Proje giderleri karşılandıktan sonra kalan bağış ve ek gelir meblağları meme kanseri ile mücadele kuruluşlarına bağışlanacaktır.

Bu harika macera hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın!